TENKRÁT NA VÝCHODĚ

14. září 2016 v 11:13 | Viktor Blažek
Určitě nevíte, že o českou svatební branži se do značné míry zasloužili Slováci!

Manželé Halahijovi z Banské Bystrice sjednali kdysi ve Francii první franšízu s Pronuptia de Paris, která v době svého největšího rozkvětu v ČR a SR čítala 11 autorizovaných svatebních salonů. V první dekádě našeho století však pařížská Pronuptia po dvojí změně vlastníka reorganizačně zkolabovala a vydala se na dráhu supermarketového brandu, čímž ztratila většinu návrhářů i odběratelů, včetně českých.

Gerard Labouze - bývalý gen. řed. Pronuptia de Paris s Máriou Halahijovou, cca 1993

Dalším šikovným Slovákem, jenž dodnes zásobuje mnohé české půjčovny, je pan Tibor Cipka z Košic, který prorazil s americkými značkami, např. s Mori Lee, či italskou Eddy K.

Za opravdový boom, který z pochopitelných důvodů frčí v současnosti, jsou "zodpovědni", a budiž jim za to velký dík, manželé Bulkovi z Bratislavy, respektive pan Marián Bulko, který od počátku devadesátých let minulého století do nedávné doby budouval a spravoval česko-slovenskou síť partnerů barcelonské Pronovias včetně podznaček, coby její agent pro tyto dva trhy.

Vladimíra Blažková s Bulkovými v Barceloně

A věřte, že to neměl především v českém "svatebním rybníčku" vůbec lehké. Protože mnoho půjčoven chtělo mít pronoviasky, chlubit se tím, bez ponětí o cenové politice, bez profesionálního zázemí, bez vize spolurozvoje značky, která s sebou nese odpovědnost i k ostatním zástupcům.


Letos Bulkovic bratislavský svatební salon www.salonnicole.sk slaví 25. výročí založení.
Za svatební dům Nuance srdečně blahopřejeme a děkujeme, Mariane!

04/07/2016
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Matej | Web | 14. září 2016 v 11:30 | Reagovat

Nejlepší motor je zkrátka touha :)

2 Karolina | 18. září 2016 v 21:38 | Reagovat

Našla jsem tam bezva peněženku www.inpenezenky.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama