ČTVRTSTOLETÍ NUANCÍ, ANEB JSME DOBŘÍ A BAVÍ NÁS TO

30. srpna 2016 v 18:40 | Viktor Blažek
Evoluce známého svatebního salonu z Národní třídy: Quercy, Pronuptia de Paris, Nuance.

Ano, letos je tomu 25 roků, co jsme založili svatební firmu Nuance. Do roku 1991 se jmenovala Quercy, aby přinesla do postkomunistického Československa trochu jihofrancouzského slunce ze stejnojmenného regionu.

Svatební salon Quercy 1991

Tehdy trh se svatebními šaty neexistoval, takže v podstatě vše, co jsme podnikli, bylo novátorské. Modely jsme dováželi z Ruska a Polska.
V roce 1992 se Quercy stala franšízovou pobočkou tehdejšího evropského etalonu svatební branže, pařížké firmy Pronuptia, převzala její název a až do roku 2006, tedy 14 let, ji v ČR zastupovala.

Quercy se mění na Pronuptia de Paris 1992

Pro Pronuptii tehdy navrhovaly hvězdy typu Lacroix, Ashley, Balenciaga, a československá síť čítala 11 salonů, tedy, opět jsme posunuli branži kupředu.

Po neobratném převzetí Pronuptie švýcarskými vlastníky a pozdějším dalším přeprodejem francouzskému provozovateli supermarketových prodejen levných svatebních šatů, jsme spolupráci ukončili.

Gérard Labouze, generální ředitel Pronuptia de Paris 1997

V roce 2009 jsme získali licenci španělského světově proslulého koncernu Pronovias a pod značkou Nuance akcelerovali svatební branži na další úroveň otevřením multioborového svatebního domu v samém srdci České republiky, v Praze na Národní třídě, a značně rozšířili také pobočku Nuance v Českých Budějovicích.
Přivážíme vám úžasné modely z Barcelony a máme tu čest přetvářet české půjčovnictví v moderní obchodování s nejkrásnějšími svatebními, společenskými a pánskými oděvy.

30/07/2015
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama