CO NÁVŠTĚVNÍK SVATEBNÍHO VELETRHU NEVIDÍ

31. srpna 2016 v 13:56 | Jitka Neznajová
Je to vlastně úsměvná situace, přestože na veletrhu jsem, zároveň nejsem. Nemohu Vám proto říci, co tam bylo k vidění, čeho bylo příliš, čeho bylo naopak málo, co chybělo úplně. Mohu Vám však přiblížit zákulisí přehlídky Nuance ČB na lednovém svatebním veletrhu na výstavišti jihočeské metropole.

Ta letošní byla opravdu velká. Z původních čtyř modelek se počet rozrostl na osm, aby jich ve finále zůstalo sedm, moje šťastné číslo. Ještě v rychlosti jsme na poslední chvíli prohazovali modely, abychom vám skutečně mohli ukázat ty nejzajímavější svatební a společenské šaty od Nuance pro sezónu 2016.

Přípravy na svatební veletrhy se často odehrávají v noci

Každá z modelek přišla k nám do Biskupské v Českých Budějovicích v týdnu před přehlídkou na zkoušku. Některé z nich znám a jsem schopna již dopředu určit, které z šatů jim budou slušet nejvíc. U děvčat, která neznám usuzuji, jestli té další by daný model neslušel víc. Tudíž i letos bylo pro některé modelky překvapením, jaké šaty jsem jim nakonec určila k předvedení. Nejde jen o to, aby měly správnou velikost, ale hlavně o celkové vyznění (snoubení) daného modelu s nevěstinou fyziognomií. Svatební a společenské modely z Nuance jsou umělecká díla tvořená v Barceloně dle designérských vizí. Než jsme ráno, před vypuknutím akce nanosili vaky, které možná znáte z tv seriálu Svatby v Benátkách, plné šatů do zákulisí (a že jich bylo, každá z dívek "šla" jedny společenské a dvoje svatební, celkem 24 modelů plus dva pánské obleky pro našeho modela), zdálo se, jak je prostorné. Vzadu už panoval čilý ruch. Kadeřník s kosmetičkou měli plné ruce práce s úpravou děvčat včas, krásně je načesat a nalíčit. Naše přehlídka měla startovat ve 12 hodin, ale program nabral malé zpoždění. Protože i manekýnky měly zrovna pauzu, bylo dostatek času obléci je do prvních šatů - společenské kolekce. Z Prahy nám přijela pomoci majitelka Svatebního domu Nuance, paní Blažková. S ní jsme doladily poslední úpravy pořadí jednotlivých modelek a posloupnost celé přehlídky, aby Vám ji mohla co nejlépe představit a uvést jednotlivé šaty.

Kvalitní promo nejen svatebního salonu dělá radost všem

Jakmile první modelka vykročila po pár schůdcích vedoucích k molu, pro mne a další dvě pomocnice začal kolotoč. Dívka se vrátí, musíme ji rychle rozepnout, vysvléknout a obléci další šaty po společenských, vyměnit i boty a šup zpět na molo. Ještě občas zkontrolovat pořadí, abychom to ve spěchu nepopletly. Zákulisí se postupně "zmenšuje a zmenšuje", to jak se plní odloženými objemnými šaty, kam se oko podívá. Než se stačím pořádně nadechnout, vrací se poslední modelka. Teď všechny rychle odstrojit, aby byly připraveny pro další program, posbírat šaty, pověsit zpátky naramínka a uklidit do přepravních obalů. A honem na náš stánek.


Jen doufám, milé slečny a paní, že se Vám přehlídka šatů z Nuance líbila.

24/02/2016
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama